piątek, 1 maja 2009

Pierogowo, ogrodowo.

Ten wpis miałam zrobić w zeszła niedzielę. Niestety ostatnio miałam taki niedoczas, że szkoda mówić... Zaległości mam na blogach, na forum... Ech... Musze popracować nad organizacją czasu. Choć zdecydowanie prościej byłoby wydłużyć dobę o kilka godzin, albo tydzień o 1 (koniecznie wolny) dzień. A może mniej spać?

W niedzielę na obiad były pierogi. Zasadniczo ruskie. I w zasadzie nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że były to 2 pierogi robione odkąd mieszkamy na wsi (pierwsze robiłam tydzień wcześniej). A oboje uwielbiamy pierogi! Ale ciągle nie mamy kuchni. Za to w pomieszczeniu, którym kuchnia będzie pojawiła się zmywarka. Jaki jest związek pierogów ze zmywarką? Otóż wcale nie chodzi o zmywanie po robieniu pierogów. Nie, nie nic z tych rzeczy. Zmywarka (być może tylko nasza) posiada ukrytą, acz bardzo ważną funkcję (nie ma o niej ani słowa w instrukcji obsługi) - można na niej położyć stolnicę! :D A jak jest gdzie położyć stolnicę, to nawet brak kuchni nie powstrzyma mnie przed robieniem pierogów. A że jak zawsze zostało mi trochę ciasta, to nadziałam je masa makową. I w ten oto sposób na deser tez były pierogi ;)

Polane masełkiem smakowały bardzo fajnie. Ale nie ma to jak pierogi makowe w zupie migdałowej. No ale to już Wigilijny specjał :D

A tak wyglądała moja ulubiona jabłonka jeszcze w kwietniu


Na okolicznych polach kwitną rzepaki. Jakże słodko pachną miodem!

11 komentarzy:

 1. Jo-hanno, jak bardzo z okolicy Oławy jesteś? Bo ja z urodzenia jestem z okolic Strzelina, doprawdy rzut beretem, prawie jakbym sąsiadkę spotkała :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaa! Ruskie to moje ulubione i - nie chwaląc się - robię mistrzowskie. Pod warunkiem, że z prawdziwego sera, normalnych, polskich ziemniaków (i cebuli), a ciasto z mąki wrocławskiej :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Daisy! Mieszkam 5km od Oławy w stronę Strzelina. Sam Strzelin i okolice są mi znane, bo my się lubimy poszwędać tu i tam. No i kamieniołomy... Bo ja z wykształcenia geolog jestem :D
  Fajnie żeś krajanka :D
  Co do ruskich, to masz rację. I doprawione muszą być porządnie! Czyli pieprzu żałować nie należy ;)
  Pozdrawiam serdcznie

  OdpowiedzUsuń
 4. W strzelińskich i okolicznych zalanych kamieniołomach uczyłam się pływać, granit uwielbiam za kolor i strukturę, a w słoiczku na komodzie trzymam okruchy kryształu górskiego z kamieniołomu w Jegłowej :-)
  Moja Siostra też geolog, niedługo zacznę Cię traktować osobiście ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kryształy z Jegłowej tez mam! I marzy mi się granit na podwórku.
  Ciekawe czy znam Twoja siostrę? Bo pewnie studiowała na Uniwerku Wrocławskim...
  Osobiste traktowanie bardzo mnie uraduje :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, Siorka jest po górnictwie na Polibudzie, marne szanse że się znacie.
  A granit na podwórku w jakiej formie? Bo jeśli chodzi o bruk, to strzeliński i owszem, ale poza tym to dekoracyjny nie jest. Podoba mi się przez zasiedzenie :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. matko i córko! Rozprawa taka że mucha nie siada!:DDD
  A ja chciałam tylko napisać, że zjadłabym takiego Wrzosiczkowego Pieroga w tym kwitnącym i zapewne nieziemsko pachnącym ogrodzie:))))))))
  Buźka Wrzosiczku:*

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha...jedność ciał i umysłów. Wczoraj wymyśliłam, że na powrót mężowego z wojaży zagranicznych zrobię mu właśnie ruskie pierogi...żeby wiedział, że znów jest na Podlasku;)

  OdpowiedzUsuń
 9. O proszę wyszło szydło z worka ;)
  Dolnoślązaczka !! a kryształy znajdujesz?
  Koleżanka nam przywoziła, wychodziła przed dom, pogrzebała w ziemi i mieliśmy :)

  Pola rzepaku... na dolnym śląsku uwielbiam je..
  jak się jedzie z WrocLoVe na Ząbkowice jest ich peeełno :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Aguś! Ruskie górą!
  Rybiooka! Pewnie że zDolnoślązaczka! Z mocno rozwiniętym patriotyzmem lokalnym na dodatek ;) Masz racje przy drodze Wrocław-Kłodzko aż złoto od rzepaków. A Ząbkowice są piękne!

  OdpowiedzUsuń
 11. Powiem krótko - mniam!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie zaglądasz i pozostawiasz ślad. :)