Pokazywanie postów oznaczonych etykietą życzenia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą życzenia. Pokaż wszystkie posty

piątek, 1 stycznia 2016

Z Nowym Rokiem :)

Życzę Wam radości, wytchnienia, wytrwałości i determinacji w spełnianiu marzeń, obecności kogoś bliskiego, miłości do siebie samej i do ludzi i świata, otwartości na nowe wyzwania, dziecięcej radości z dnia codziennego i od święta, wytchnienia i czego tylko same zapragniecie! Nich się spełnia, niech się darzy! Wszelkiej pomyślności!


Jestem właśnie po lekturze świetnej książki Marie Komodo "Magia sprzątania" i dla mnie nadchodzący rok będzie rokiem porządków. W domu, w życiu, w relacjach i innymi ludźmi we własnym wnętrzu. Trzymajcie kciuki. Jeśli się odważę to podzielę się z Wami moimi poczynaniami w tym względzie.

U nas pada śnieg od rana i za chwilę idziemy na sanki :D.

Uściski!

środa, 23 grudnia 2015

Tort makowy mojej Baci i życzenia

Znów mnie wciągnęło... Choróbska niestety. Synek właśnie dochodzi do siebie po zapaleniu oskrzeli - drugim pod rząd ;(.
Nic to jestem dobrej myśli, że to już koniec chorób.
Teraz czas cudowny przed nami, bo razem, bo magicznie, świątecznie :)
Już dawno chciałam się z Wam podzielić przepisem na wyjątkowy tort, który robię raz w roku na Święta Bożego Narodzenia.
Tort wg przepisu Mamy mojej Mamy, a ukochane ciasto mojego Tatki :)


Składniki:
25dkg maku
20dkg cukru
6 jaj
2 łyżki bułki tartej
2 cukry waniliowe

Mak sparzyć i zemleć. Żółtka utrzeć z cukrami na puch i dodać mak oraz bułkę tartą. Ubić sztywną pianę z białek i delikatnie połączyć z masą makową. Można dodać 5 dkg rodzynek i skórki pomarańczowej (ja nie daję).
Przelewamy do tortownicy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką, pieczemy w 180 stopniach do suchego patyczka. Uwaga! Na początku nie otwieramy piekarnika!

Po ostudzeniu możemy przełożyć kremem - u mnie obowiązkowo orzechowy :). Jeśli dodałyście bakalie to wystarczy oblać tort czekoladą. Ciasta nie trzeba niczym nasączać, bo jest cudownie wilgotne.
My uwielbiamy ten tort! Mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu :)
Smacznego!



Z okazji Świąt Bożego Narodzenie chciałam Wam życzyć cudnego czasu z tymi, którzy dla Was najważniejsi, zdrowia, radości i spełniania marzeń! Niech ten czas będzie magiczny pod każdym względem :)

Lecę piec słodkości :)

czwartek, 2 kwietnia 2015

Na Świąteczny stół

Wielkanoc to babkowo - mazurkowe Święta. Nie wyobrażam ich sobie bez jednego i drugiego :).
Baby, babeczki w różnych wydaniach. Pisałam o nich kilka razy nie tylko w okolicach Wielkanocy.
Dziś proponuję babeczki z budyniem.
Przepis mam z internetu, o ile pamiętam z jakiegoś bloga, ale niestety nie zapisałam sobie skąd. Jeśli tylko uda mi się odszukać źródło przepisu to je podam. Mam nadzieję, że autorka nie pogniewa się na mnie za przekazanie receptury dalej. Babeczki są tak pyszne, że grzechem by było się nie podzielić przepisem.

Na kruche ciasto potzrebujemy:
30 dkg mąki pszennej
20 dkg margaryny
10 dkg cukru pudru
3 surowe żółtka

Siekamy margarynę z mąką, doajemy resztę składników i zagniatamy kruche ciasto. Zawijamy w folię i chłodzimy w lodówce.
W tym czasie przygotowujemy budyń do środka. Mozna zrobić taki z torebki, ale warto zrobić go samemu.
A na krem potrzebujemy:
0,5l mlaka
2 dkg mąki ziemniaczanej
2 jajka
2 żółtka
15 dkgcukru pudru (dałam mniej)
cuker waniliowy lub aromat. Można też rozciąć laskę wanilii i ziarenka dać do mleka, a "skórkę" w nim zagotować i wyjąć przed dalszymi działaniami.

Jajka i żółtka ucieramy z cukrami i mąką. Wlewamy na wrzące mleko i gotjemy aż krem zgęstnieje ciągle mieszajc.

Foremki do babeczek smarujemy margaryną. Ciasto rozwałkowyjemy wykrawamy krążki trochę większe niż foremka i wylepiamy foremki. Nakładamy krem. Robimy krążki na wierzch i przykrywamy budyń. Zleiamy brzegi.
Pieczemy w piecu nagrzanym do 160 stopni. W trakicie ieczenia babeczki trochę się otwierają, ale po wystudzeniu znów się zamkną.
Można je polać polewą albo obsypać cukrem pudrem.

Smacznego!

Życzę Wam cudownych Świąt! Pogoda płata nam figle, ale najważniejszy jest nastrój i to co w sercu!
Wiosennie niech będzie, optymistycznie i radośnie!

niedziela, 20 kwietnia 2014

Cudownych , radosnych Świąt!

Rodzinnych i cudownie wiosennych! Świętujcie i radujcie się wspólnie spędzonycm czasem!
Buziaki!

wtorek, 31 grudnia 2013

Wspaniałego roku 2014!

Ostatni dzień roku przywitał nas słonkiem i szronem.


Spieszę z życzeniami!
Wszystkiego co najlpesze!
Chwil cichych żeby usłyszeć co nam w duszy gra.
Chwil wypełnionych śmiechem radosnym.
Chwil wzruszenia i zadumy. I natrojowych wieczorów przy świecach i kominku.

Chwil wytchnienia i odpoczynku, a nawet błogiego lenistwa.
Tu koty pokazuja jak to powinno wyglądać ;)



Zadowolenia z tego co niesie każdy dzień.
Umiejetności odnalezienia Małych Szczęść w codziennej gonitwie.
Witania każdego dnia z uśmiechem i uśmiechania się do siebie w lustrze.
Zdrowia, nadziei i miłości.
Prawdziwych przyjaciół i życzliwych ludzi obok nas.
Niech spełniają się Wasze marzenia, zdrowie dopisuje.

niedziela, 31 marca 2013

Najlepsze Życzenia!



Cudowynych Świąt! Ciepłych i rodzinnych. Wiosny w serduchach, na przekór pogodzie ;)



Grudniki obsypały sie pąkami... No cóż za oknem zima, więc trudno im sie dziwić.


A jutro zamiast polewaniea się wodą urządzamy bitwę na śnieżki ;). Efekt będzie podobny, też będziemy mokrzy, hi,hi.

Serdeczności dla Was!

wtorek, 1 stycznia 2013

Do Siego Roku!


Chciałam Wam złożyć najlepsze życzenia na nadchodzący 2013 rok.
Pomyślności, szczęścia, zrowia, odwagi bycia sobą i uporu w dążeniu do tego co dla nas ważne, siły od walki o marzenia. I żebyście codziennie uśmiechali się do osoby którą widzicie w lustrze :)
Żyjcie tak jak Wy chcecie, a nie tak jak inni chcą żebyście żyli. I kochajcie siebie, mądrze kochajcie! Wszak jedyna osoba z którą na pewno spędzimy swoje życie to my sami.
Ściskam noworocznie :)

wtorek, 25 grudnia 2012

Cudownych Świąt



Kochani!
Wszystkiego co najlepsze! Nadziei co ogrzeje serca, radości wielkich i tych całkiem małych oraz umiejętności docenienia uroku dnia codziennego. Spokoju, czasu na zadumę i uśmiech. Radości z bycia sobą i ze sobą samym i z sobą nawzajem. Spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności. Niezapomnianych chwil z tymi których kochacie.



Ostanio znów zniknełam... Ale dużo sie u nas dzieje. Bardzo dużo. Proszę Was jeszcze o trochę cierpliwości. Niedługo wszystko wyjaśnię.
Serdeczności dla Waszystkich zaglądających.

niedziela, 1 stycznia 2012

Sczęśliwago Nowego Roku!

Dziś pierwszy dzień 2012 roku. Kartki w kalendarzu jeszcze czyste...

Niech ten rok przyniesie Wam wszystko co najlepsze! Zdrowie radość, realizację marzeń i postanowień. Niech każdy dzień przyniesie Wam uśmiech i niech ten rok obfituje w chwile których wspomnienie wywoła na Waszych twarzach uśmiech.

Pięknie dziękuję za wszystkie życzenia świątecznie i przepraszam, że do Was nie zaglądałam, ale zmogło mnie zapalenie oskrzeli, z którym walczę w dalszym ciągu.
Ponieważ nie czułam się na siłach wcześniej więc choć teraz chciałabym pokazać Wam troszkę świątecznych dekoracji. Nie miałam w tym roku siły ani czasu na nowości, niestety...
Choinka



Świąteczny stół z choinką w tle


Kominek



Kolibek w roli dekoracji ;)


Moja ulubiona bombka, którą mąż mi sprawił jakiś czas temu


A na koniec jedno z jajeczek które dostałam od niezwykle zdolnej Ani. To było malowane specjalnie z myślą o nas. Motyw mówi sam za siebie ;)


Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Do Siego Roku!

sobota, 24 grudnia 2011

Cudownych Świąt



Życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze! Zdrowia radości, spokoju. Więcej czasu spędzonego z najbliższymi i takich chwil których wspomnienie zawsze budzi uśmiech i radość w sercu.



Ponieważ zima w tym roku chyba o nas zapomniała więc zdjęcia z lat poprzednich.
Pozdrawiam serdecznie

piątek, 31 grudnia 2010

Do Siego Roku!


W ostatnim dniu starego roku chciałabym Wam życzyć aby Nowy Rok przyniósł Wam wiele radości, aby spełniały się marzenia, dopisywało zdrowie i dobry humor! Miejcie odwagę sięgać wyżej, chcieć więcej i walczyć o swoje marzenia, o samych siebie. Żyjcie w zgodzie ze sobą i kochajcie siebie innych ludzi i otaczający nas świat!
Do Siego Roku!


Pięknie Wam dziękuję za wszystkie komentarze. Cieszę się bardzo, że moje tworki się Wam podobają :D. Jeszcze Was pomęczę Świąteczną tematyką trochę, bo mam sporo bombek do pokazania. Ale to już w Nowym Roku ;)
Bawcie się dziś dobrze!

środa, 22 grudnia 2010

Cudownych Świąt!



Wszystkim którzy tu zaglądają chciałam życzyć cudownych, rodzinnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia! Niech spełniają się Wasze marzenia, zdrowie Wam służy, a czas spędzony w gronie najbliższych przyniesie Wam wiele radości. Niech odżyją dziecięce wspomnienia i każdy z nas choć przez chwilę poczuje się magicznie. Wszystkiego co najlepsze!

sobota, 3 kwietnia 2010

Cudownych Świąt

Chciałam Wszystkim tu zaglądającym życzyć cudownych Świąt w groni bliskich sercu osób. Niech te Święta przyniosą Wam radość, spokój, niech napełnia Wasze serca miłością i pogodą! Wszystkiego co najlepsze.

piątek, 1 stycznia 2010

Do Siego Roku!

Wszystkim Wam mili moi życzę aby ten Rok, w który właśnie weszliśmy, przyniósł radość, spełnienie marzeń, postawił na drodze cudownych ludzi. Obyśmy w każdym z 365 dni które przed nami co najmniej raz się uśmiechnęli!

Za oknem szaro i niemiło, ale w domu ciepło, przytulnie...


Zobaczcie jakie mam grudniki!





I moja tegoroczna gwiazda betlejemska

środa, 31 grudnia 2008

Coś sie kończy, coś się zaczyna....

Pies wyciągnął mnie z łóżka wcześniej niż zwykle. Ale wcale nie żałuję. Ależ było światło! Zobaczyłam ostatni w tym roku "przed wschód" słońca. REWELACJA! Poczekałabym na wschód, ale trochę zimno mi było. I wszystko w szronie i trawa tak fajnie skrzypiała pod nogami... Jestem zachwycona. Mam nadzieję, że to dobra wróżba na nadchodzący rok. Bo ten co właśnie mija był.... raczej ciężki i taki obfitujący w skrajności. Od wielkiej radości i euforii, po rozpacz kompletną. Ale był też pełen codziennych szczęść i kłopotów... dziwny był ten rok... Zostało trochę spraw nie wyjaśnionych, nie skończonych... Ale chyba zawsze tak zostaje. Może dzięki temu jest jakaś ciągłość?

Życzę wszystkim aby ten Nowy Rok przyniósł same dobre rzeczy. Niech spełniają się marzenia, niech obok będą ludzie na których zawsze można liczyć i którzy są godni Waszej miłości i przyjaźni. Niech słonko świeci jasno, a wiatry będą pomyślne. Wszelkiej pomyślności!